NO - Jelly Purple
Unika och handgjorda örhängen i lila akryl som graverats och sedan handmålats och slutligen täckts med ett skyddande lager klar resin och härdats. Själva hjärtana mäter 1,8x1,5 cm stora. Dessa är limiterad upplaga och när de är slut är de slut.
Alla smyckesdelar har en grund av rostfritt stål eller pläterad mässing (guldplätering).
Klicka på bilden för att se fler bilder samt för att förstora bilderna.
Smycket är handgjort från grunden och inte i en fabrik, det är tillverkat med hjälp av tid och kärlek och det bör tas av när man tränar, sover, badar eller duschar och bör inte utsättas för parfym, lotion eller fukt. Skulle smycket bli blött så förstörs det inte så länge det torkas av snarast och tillåts torka. Spraya inte parfym direkt på smycket och låt det inte komma i direkt kontakt med tex lotion och liknande.
Se alla bilder för att få en god uppfattning av hur det kan se ut. Tänk på att färgåtergivningen skiljer sig från skärm till skärm, vi försöker alltid fota och återge färgerna så exakt vi kan. Eftersom dessa är så blanka och kristallklara är det svårt att fota dem utan att få med blänk från fönster, kamera eller annan ljuskälla, de ser ännu bättre ut i verkligheten än på bilderna!